Plaza Solcularının Suratına Tokat Gibi Patlayan Albüm: Otonom Piyade: Deliler Bayramı

Saian ve K’st’ün Ortak Albümü Otonom Piyade: Deliler Bayramı Yayınlandı

Aman aman aman aman show… Uzun zamandır Saian’dan albüm bekleyen bir kitle vardı – yaklaşık 20 kişi – ben de onlardan biriyim. Trap dinlemekten başı zangır zungur ağrıyan, 8 barlık şarkılardan bıkan, Aleyna Tilki’den eski verimi alamayan o ekiptenim. Sonunda istediğimizi aldık. Peki tatmin olduk mu? Eh işte diyelim, yazıya devam edelim.

Cayır Cayır Anarşi

Belki de piyasanın kalemi en keskin rapçisidir Saian. Yıllardır çizgisini hiç bozmadı, bir ara rape ara verse de hep nev-i şahsına münashır kalmayı başardı. Çoğu şarkısında eletştirel… Yok eleştirel değiil direkt ANARŞİST yanını yanstıyor müziğine. Malum kişi Türkçe Rap dinlese; muhtemelen yaka paça, ters kelepçe alınırdı. Neyse ki sadece Funky Jazz dinliyor.

Now Playing: Dr Didg – Retro Rockets

Ortalık bataklık ve bok, götü yiyen boy versin Aç kalırsan korkma; sen de gider duble yol yersin.

Peki K’st?

Saian, birkaç senedir K’st ile beraber çalışıyor. K’st’ün değerini şöyle anlatayım size: K’st’ten sonra verse’e Saian girince Saian’ın değeri iki – üç kat artıyor. Stratejik olarak çok iyi bir hamle olmuş.

Albümün En İyi Parçası?

Bana sorarsanız; ki kimse bana sormuyor çünkü bu yazıyı kendi kendime yazıyorum, albümün en iyi parçası: Kapalı Kapılar. Belki de tek iyi şarkısı. Unutmayın protest yazmayan bir Saian’dan daha iyi olan tek şey protest yazan bir Saian’dır.

Diyanete ayrılan bütçe kaç milyar? On bir

Asgari ücret zamları kapattırır kombi

Bir tarafta tek problem yapmak moda kombin

Bir tarafa hayatta kalmak ama hepsi tıpkı zombi.

Son Olarak…

Maalesef bu albüm vasat, biraz daha haddimizi aşalım: vasatın altında. Gerek beatler, gerek sözler, gerek mix… Ama Saian Sakulta Salkım ki bize onu dinlerken sözlük açtıracak lirikler yazan rapçidir. Beatin üzerine cayır cayır şiir yazan şairdir. Bir şarkı boyunca Yeşilçam argosuyla konuşan meddahtır. Kredisi çok yani istediği kadar kötü parça yapabilir. 2014 sonrası Sansar kadar kötü olacak değil ya?

Sağlıkla kalınız efenim…

https://open.spotify.com/album/6PURCh7I6e3V9VP367hFXt?si=2cz86nhoSlmQ2w23FwrUwA
Total
0
Shares
Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Previous Post

Bireylik Bilinci Bazında Ejakülatif Söylemler

Next Post

Her Hikayenin Bir Mesajı Olmalı Mı?

Related Posts